Cayo Largo – rajska wyspa

Woda jest krystalicznie czysta i jasnoniebieska, z białymi piaszczystymi plażami ciągnącymi się wzdłuż brzegu. Mając niewiele atrakcji turystycznych w pobliżu, możemy w pełni odprężyć się podczas wakacji w Cayo Largo na Kubie. Znajdziemy tę wyspę na południe od Kuby. Wakacje w tym miejscu to strzał w dziesiątkę!

Kto powinien udać się na Cayo Largo?
Cayo Largo to idealne miejsce dla podróżujących, którzy chcą cieszyć się czystymi wodami, piaszczystymi plażami oraz idealną pogodą. Położona na południowym wybrzeżu Kuby, Cayo Largo jest idealnym obszarem do nurkowania z akwalungiem, snorkelingu i innych sportów wodnych. Obszar ten jest znany z naturalnego piękna i możliwości niczym niezmąconego relaksu. Cayo Largo przyciąga starszych podróżników szukających przede wszystkim odpoczynku. Plaża tutaj jest mniejsza, niż popularne plaże Varadero i Cayo Coco, ale Sirenas Beach (Playa Sirenas) uważana za najlepszą plażę w Cayo Largo to prawdziwy raj dla plażowiczów. Cayo Largo jest również popularnym celem podróży dla osób szukających ucieczki od tłumów turystów.

Co robić w Cayo Largo?
Kuba jest popularnym ośrodkiem turystycznym ze względu na piaszczyste plaże, a posiadająca 25 km plaż i szmaragdowe wody, Cayo Largo nie jest wyjątkiem. Plaża może być największą atrakcją turystyczną Cayo Largo. Z Morzem Karaibskim otaczającym wyspę nigdy nie jesteśmy daleko od plaży. To wakacyjne miejsce na Kubie przyciąga wielu eko-turystów. Posiada aż 32 miejsca nurkowe z rafą koralową tuż przy brzegu. Podróżnicy, którzy chcą zobaczyć dziką przyrodę na lądzie, powinni mieć oczy szeroko otwarte na iguany, flamingi i żurawie.

Cayo Largo to doskonały punkt wypadowy. Organizowane są tu wycieczki do Hawany, rejsy po jeziorze i sporty wodne w ośrodkach. Informacje na temat dostępnych wycieczek znajdźmy w ośrodku, w którym jesteśmy zakwaterowani. Cayo Largo ma kilka opcji dla każdego rodzaju podróżników. Wybierzmy jeden z kurortów idealnych na rodzinne wakacje, wspólną przygodę z przyjaciółmi lub romantyczną wyprawę dla par.

Bardziej wymagający turyści powinni zdecydować się na jeden z kurortów o wyższym standardzie np. Sol Cayo Largo. Tutaj możemy cieszyć się zakwaterowaniem bezpośrednio na plaży w dwupiętrowych budynkach. Goście mogą spędzać dzień w basenie ze słoną wodą, na plaży, w trzech restauracjach, w czterech barach lub na siłowni. Dostępne są także sporty wodne, w tym nurkowanie z rurką, pływanie kajakiem oraz rejsy katamaranem na plaży Sirenis. Inne atrakcje obejmują dyskotekę, grę w piłkę wodną oraz tenisa.

Kiedy odwiedzić Cayo Largo?
Zawsze, gdy jesteśmy gotowi na wakacje, Cayo Largo na nas czeka. Ten hotspot wakacyjny na Kubie jest najbardziej popularny w miesiącach zimowych, kiedy turyści szukają ucieczki od zimnej pogody w swoich krajach. Wakacje w Cayo Largo są możliwe przez cały rok. Temperatura w tym miejscu jest często o kilka stopni wyższa, niż w innych kubańskich destynacjach, z niewielkimi wahaniami w ciągu roku z powodu południowego położenia Cayo Largo. Możemy spodziewać się najwyższych temperatur w granicach 27 stopni Celsjusza w miesiącach zimowych i 31 stopni Celsjusza w lecie. Najniższe temperatury wynoszą od 21 do 26 stopni Celsjusza. Podróżni odwiedzający Cayo Largo zimą powinni zabrać ze sobą lekkie swetry lub bluzy na spacery po zachodzie słońca na plaży, ponieważ pogoda schładza się, gdy słońce idzie spać. Do walizki warto również zapakować lekki płaszcz przeciwdeszczowy, zwłaszcza w okresie od czerwca do listopada, ponieważ możliwe jest wystąpienie ulew i burz tropikalnych. Kuba znajduje się przecież w pasie huraganów.

Autor