Instagram: Kogo warto obserwować?

Redakcja Monoloco Fotografia  Instagram

Jeszcze do niedawna wielu z nas Instagram kojarzył się głównie z publikowaniem zdjęć posiłków, domowych pupili czy tzw. selfies upiększonych filtrami chociażby w stylu retro. Tymczasem, popularna aplikacja do publikacji zdjęć, a wraz z nim korzystająca z niej społeczność powoli stają się coraz bardziej znaczące, konkurując w ten sposób z tradycyjnymi portalami społecznościowymi.

Instagram: Kogo warto obserwować?

Oczywiście Instagram zyskuje na popularności również w Polsce i jeśli wierzyć badaniom przeprowadzonym przez Sentione i IRCenter, liczba aktywnych polskich użytkowników wynosi już 200 tysięcy, choć niektórzy szacują, że liczba ta może wynosić już pół miliona. Nic zatem dziwnego, że swoje miejsce odnaleźli tutaj również podróżnicy i blogerzy, którzy tym razem głównie za sprawą fotografii dzielą się z nami swoim światem. 

 

Postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej polskim profilom i podzielić się tymi, które według nas warte są uwagi. Poniżej lista najciekawszych i najbardziej inspirujących profili naszych rodaków, rozsianych po różnych zakątkach świata. Kolejność przypadkowa. 

 

I Saw Pictures (www.instagram.com/isawpictures)

Places & memories. Blog o podrozach. http://www.isawpictures.com

 

Po paru latach mieszkania w różnych częściach wysp wylądowali razem w Londynie, który - jak sami twierdzą - i męczy i fascynuje. Ale kiedy nie ma możliwości ruszyć się trochę dalej jest idealnym miastem, w którym można spróbować różnych smaków, powłóczyć się po różnych dzielnicach i poczuć się jak na innym kontynencie. Aga ogarnia swoją karierę w digital marketingu (ogólnie ponoć dużo ogarnia), Maciek, perfekcjonista (ale tylko w pracy), uwielbia surfować nawet w zimnych wodach Szkocji. Podróżują po swojemu, choć skromnie nie uważają, aby robili coś niezwykłego. Zajrzyjcie i oceńcie sami!

 

I Saw Pictures

 

 

 

 

kASIA jalan jalan (www.instagram.com/kasiajalanjalan)

Solo female traveller, since 2009 constantly on the road and not foreseeing it to change any time soon. 

http://www.katarzynatolwinska.com

 

Katarzyna Tołwińska po przerwie międzykontynentalnej wyruszyła w dalszą drogę. Instagramowe portfolio jest fotograficznym dziennikiem podróżniczki, który barwnie odzwierciedla przebytą dotąd drogę: od ostatnich dni w Polsce, przez amerykańską podróż drogą 66, po meksykańskie momenty. Obecnie kASIA jalan jalan przebywa na Kubie, a my z niecierpliwością czekamy na ciąg dalszy świata widzianego jej oczami. 11 listopada obchodziła okrągłą rocznicę pięciu lat bycia w drodze. Gratulujemy i życzymy dalszej, równie pięknej i wypełnionej magią podróży... 

 

kasiajalanjalan

 

 

 

 

Piotr Horzela (www.instagram.com/ph_on_tour)

Piotr Horzela Forester, traveler, a kind of photographer. TravelBlog (polish): http://phontour.pl FotoBlog (english): http://www.piotrhorzela.com

 

Dumny posiadacz dyplomu magistra inżyniera leśnika, który już prawie rozpoczął pracę w lasach państwowych, gdy... pojawiła się możliwość wyjazdu w rejony anarktyczne. Zamiast po lasach biegał po lodowcach i monitorował ich ruchy. Pewnego dnia, już po powrocie z Anarktyki, usłyszał o ofercie pracy w Afryce. Po roku bytności w kraju ponownie wyjechał i pracował w stolicy Sudanu Południowego. Instagramowe portfolio jest fotograficznym, jakże ciekawym!, dziennikiem z odbytych dotychczas podróży. 

 

Piotr Horzela

 

 

 

 

Funkyspion (www.instagram.com/funkyspion)

travel | coffee | music | design 

live in warsaw. i try to geolocalize my iphone pics, so you could easily find the place

 

Funkyspion zafascynował nas swoją serią powstałą podczas irańskiej podróży. Na jego koncie znaleźć można mnóstwo niesamowitych, przedstawionych w niezwykle pozytywnych barwach kadrów, ukazujących nie tylko życie codziennie Irańczyków, ale również otaczającą ich architekturę i przyrodę. Obecnie z pasją widoczną na zdjęciach fotografuje Polskę. 

 

funkyspion

 

 

 

 

 

bodkowiecki (www.instagram.com/bodkowiecki)

 

Portfolio bodkowieckiego w dużej mierze skupia się na japońskich klimatach, znaleźć można tutaj sporo fotografii ulicznej, jak i fantazyjnych kadrów przedstawiających dalekowschodnią mentalność. 

 

bodkowiecki

 

 

 

 

littlemajmi (www.instagram.com/littlemajmi)

Maja Miasek And the rest is rust and stardust / Nexus 4

 

U Mai znaleźć można m.in. troszkę Republiki Południowej Afryki i urokliwego Kapsztadu, włoskie perełki i surowość Norwegii, a także warszawskie klimaty.

 

littlemajmi

 

 

 

 

youliveonlytwice (www.instagram.com/youliveonlytwice)

I travel the world and the seven seas. ©LucKordas http://www.lucphotostore.com

 

Pod przykrywką 'youliveonlytwice' kryje się Luc Kordas, młody fotograf, laureat licznych nagród, autor wystaw fotograficznych. Luc posiada jeszcze drugi profil (www.instagram.com/luckordas), na którym znaleźć można nie tylko m.in. migawki z nowojorskich ulic, ale również profesjonalne sesje studyjne.

 

luckordas

 

 

 

 

born2travelpl (www.instagram.com/born2travelpl)

Ania & Tomek travelers from Gdynia, Poland ❤ 26 countries, 150 cities ✈ all pics are ours! http://www.born2travel.pl

 

Para z pięknej, nadmorskiej Gdyni. Ona aplikantka adwokacka, on absolwent AWFiS na kierunku Turystyka i Hotelarstwo. Razem tworzą zgrany duet, wielu znanym pod hasłem born2travel. Jak sami twierdzą podróżowanie zawsze było i jest elementem, dzięki któremu ich życie staje się kompletne. 

 

born2travel

 

 

 

 

 

Podróże Małe Duże (www.instagram.com/podrozemaleduze)

Karo & Kuba We♡ #adventures#travel#vanlife#T3#dogs#eatwell#goodwine#☼ All photos are taken by us with phone. For more visit: http://www.podrozemaleduze.blogspot.com

 

Ich instagramowy profil jest fotograficznym zapiskiem przygód i przeżyć związanych z podróżami . Zarówno tych małych, jak i dużych.

 

podrozemaleduze

 

 

 

 

Oderwany (www.instagram.com/oderwany)

http://www.oderwany.com

 

O sobie samym: Muszę czuć to, co robię… Tym czymś jest fotografia. To mój sposób na życie, pasja i wyrażenie siebie. Często fotografuję to, czego opisać nie mogę. Źródłem inspiracji są dla mnie miejsca, wydarzenia i ludzie. Z tymi ostatnimi staram się budować relacje zanim nacisnę spust migawki. Chcę wywołać w ten sposób emocje, które później próbuję uchwycić na zdjęciu...  

 

 

 

 

 

Kidigirl (www.instagram.com/kidigirl)

Edyta Leszczak New York <-> Warszawa http://www.facebook.com/edytaleszczakphotography

 

Edytę znaleźć można również na www.kidigirl.blogspot.ae. Inspiracji szuka dookoła niej, najbardziej lubi fotografować życie uliczne, a do ulubionych fotografów należą m.in. Alex Webb, Joel Meyerowitz, Vivian Maier i inni. To tylko dowód na to, że świat widziany oczami Edyty jest światem wyjątkowym, który rzeczywiście warto czasem podejrzeć.

 

 

 

Ania Błażejewska (www.instagram.com/aniablazejewska)

Simple shots of my daily life in Bali and my travels around. iPhone only. http://www.aniablazejewska.com

 

Współtwórczyni znanego wszystkim bloga wAzji.pl. Po kilku latach pobytu w Manili od kilku miesięcy mieszka na Bali, skąd codziennie serwuje najświeższe fotki. Na portfolio Ani znaleźć można wciąż świeże zdjęcia z Timoru Wschodniego, kraju tak młodego i tak słabo przez nas odkrytego, że każde zdjęcie serwuje lekki powiew podróżniczej świeżości. 

 

 

 

 

 

Joanna Składanek (www.instagram.com/joanna_skladanek)

Podróżuję, fotografuję, piszę, redaguję. http://www.monoloco.pl

 

Nie sposób nie wymienić tutaj tego profilu, chociażby dlatego, że Joanna to jedna z kilku osób, która kryje się po drugiej stronie Monoloco. Na instagramowym koncie posiada niemałą kolekcję alaskańskich klimatów, street artu i fotografii ulicznej z różnych zakątków świata.

 

 

 

 

 

Skok W Bok Blog (www.instagram.com/skokwbokblog)

Skok w Bok Blog to relacja z przeprowadzki do Tajlandii, życia w Bangkoku i podróży po Azji. http://www.skokwbokblog.com

 

Maciej Klimowicz: dziennikarz, bloger, dumny tata. Nie jest milionerem, nie wygrał na loterii, nie ma bogatej cioci z Ameryki ani szczodrych sponsorów, mimo tego od lutego 2011 mieszka w Tajlandii, obecnie na Phuket, gdzie pracuje jako redaktor w tygodniku Phuket Gazette. Skok w Bok Blog zdobył nagrodę Traveler 2012 National Geographic  w kategorii blog travelerowca. Wcześniej trafił  do ścisłego finału konkursu na Blog Roku 2011 i został uznany za trzeci najlepszy blog podróżniczy w Polsce przez miesięcznik Press.

 

 

 

 

 

Katarzyna Mach (www.instagram.com/katarzynamach)

k . m a c h photographer. iphone only here http://katarzynamach.com

 

Zdjęcia Katarzyny Mach trudno zignorować. Świat widziany jej oczami, nieważne czy jest to Paryż, Warszawa, Tel Awiw czy Katowice, staje się światem krok po kroku na nowo odkrywanym. Miasta tłoczne i gęste zamieniają się w miejsca, w których najważniejsza jest jednostka, a każda fotografia zdaje się opowiadać konkretną historię. 

 

 

 

 

 

Naszymi Drogami (www.instagram.com/naszymidrogami)

Ania i Marcin Let's explore the world with us and our snapshots! Meet us on http://naszymidrogami.com | #travel #usa #canada #bike #BikeTouring #NorthAmerica http://naszymidrogami.com

 

Ania, wielbicielka tanga argetyńskiego i śpiewu chóralnego, Marcin, fotograf z zamiłowania, amator regionanej muzyki i wina. Razem podchodzą do życia z dystansem i bez gotowych scenariuszy. Cenią wolność i minimalizm, uwielbiają kontakt z naturą i doceniają wartość prostych, codziennych czynności. Wspólnie odbyli już kilka podróży rowerowych, które podglądać możecie chociażby na ich instagramowym profilu. 

 

 

 

 

 

Kuba Głębicki (www.instagram.com/kubaglebicki)

qbk Kuba Głębicki, PL. "I haven't been everywhere, but it's on my list." All pictures are my own. Currently in Guatemala. http://qbk.pl/blog

 

O sobie samym: Fotografuję i podróżuję tu i ówdzie, z lekkim plecakiem i ciężkim aparatem. Pieszo, łodzią, azjatyckim tut-tukiem i afrykańskim tro-tro, indyjską rykszą, pociągiem, metrem, sky-train’em, autobusem, skuterem lub samolotem. Zawodowo psuję serwery, piję dużo kawy, palę papierosy i wpisuję głupie opisy późno w nocy.

Na instagramowym koncie podejrzeć można najnowsze zdjęcia z Gwatemali. 

 

 

 

 

 

Los Wiaheros (www.instagram.com/loswiaheros)

Andrzej Budnik traveler, bloger, uav pilot http://www.loswiaheros.pl

 

Tej pary nikomu przedstawiać nie musimy, prawda?

Alicja i Andrzej, Los Wiaheros. Mimo tego, że rozpoczętą w lipcu 2009 roku podróż zakończyli jakiś czas temu, wciąż podróże traktują jako największą pasję. Nadal prowadzą bloga, fotografują, zajmują się dodatkowymi projektami (patrz: CrazyCopter), a ostatnio chociażby wzięli udział w naukowej wyprawie na Spitspergen. Pierwszą przygodę z Arktyką pięknie opisali na blogu oraz uwiecznili na zdjęciach, które możecie obejrzeć m.in. na instagramie.

 

 

 

 

 

Złota Proporcja (www.instagram.com/zlotaproporcja.pl)

zlotaproporcja.pl Food & travel blog. Podróżując szukamy nowych smaków i kulinarnych inspiracji. http://www.zlotaproporcja.pl/

 

Natalia i Łukasz uwielbiają jeść, gotować i podróżować. Od lat starają się żyć w zgodzie z naturą i samym sobą. Podczas każdej podróży szukają nowych smaków, a potem w domowym zaciszu odkrywają na nowo kuchnie z różnych zakątków świata.  

 

 

 

 

 

Utrwalanie (www.instagram.com/utrwalanie)

Justyna Zdunczyk Travel & wedding photographer. | 📷✈️ Poland and the rest of the World http://www.utrwalanie.blogspot.com

 

Utrwalanie... to kolejny profil, którego nie da się zignorować. Niesamowite kadry pełne harmonii, wdzięku, spokoju, nieopowiedzianych historii... krajobrazów, na które spoglądasz z nutką zazdrości, mimo tego, że (może) byłeś/aś tam nie jeden raz. 

 

 

 

 

 

 

Jedźmy Gdzieś (www.instagram.com/jedzmygdzies)

Fryza&Mayki travelers | backpackers | artlovers | dreams believers - Photos and illustrations are from our adventures and from our hearts. http://www.jedzmygdzies.pl

 

Kasia i Michał. Dwie artystyczne, niespokojne i rządne wrażeń dusze. Oboje ukończyli ASP. On reżyser, animator, artysta, Ona ilustratorka, projektanka. Razem założyli bloga, który powstał m.in. po to, aby zatrzymać chwile, stymulować głowy, rozwijać pomysły i szukać natchnienia. 

 

 

 

 

 

Magda Biskup (www.instagram.com/magdabis)

 I travel, therefore I am. Sydney, Australia http://www.magdabiskup.com

 

Magda Biskup. Z urodzenia Ślązaczka, w sercu obywatelka świata. Mieszkała w Polsce, Irlandii, Malezji, a od lutego 2005 w Australii. Między 9 a 17.30 kieruje projektami w agencji interaktywnej w Sydney. Wieczorami, w weekendy i kiedy tylko ma czas namiętnie czyta, fotografuje, jezdzi na rowerze i podróżuje. Magda prowadzi również bloga Careerbreak, gdzie pisze o podróżach, radości z życia i emigracji na koniec świata.

 

 

 

MajuBaju (www.instagram.com/majubaju)

Maja Sontag

 

Maja Sontag. Rocznik osiemdziesiąty. Sto dziewięćdziesiąt cztery centrymetry wzrostu. Nie gra w koszykówkę, niemniej jednak mierzy wysoko i marzy z rozmachem. Autorka książki "Majubaju czyli żyrafy wychodzą z szafy. Kilka dni temu wróciła z Madagaskaru, które oczywiście pięknie uwieczniła na zdjęciach. 

 

 

 

 

 

Podróżniccy (www.instagram.com/podrozniccy)

Ania i Jakub Górniccy http://www.podrozniccy.com

 

Po­dróż­nic­cy.com na­ro­dzi­li się w 2011 r., choć pomysł po­wstał kil­ka lat te­mu wcześniej, głów­nie z pa­sji do po­dró­żo­wa­nia.  Od tego czasu m.in. Szukali Witkacego, wysłali Telefon dookoła świata, organizują podróżnicze Wachlarze, podróżowali z Dronem, odkrywali historię tanga, a kilka miesięcy temu przeprowadzili się do Buenos Aires. Instagram donosi, że pięć dni temu dotarli do El Calafate. Jak tam jest? Zobaczcie sami.

 

 

 

 

Wędrowny Motyl (www.instagram.com/wedrownymotyl)

Cześć, tu Marcin. Podrożuję, fotografuję, rysuję, vloguję i bloguję z Anią jako Wędrowne Motyle na http://gdziewyjechac.pl

 

Ania Nowak i Marcin Nowak (zarówno PRZED jak i PO ślubie). Z sobą od liceum, z góralską krwią od zawsze, choć od małego na Śląsku. Jak piszą na blogu: "Jesteśmy „gorolami”, którzy autentycznie pokochali ten specyficzny, magiczny region i raczej nie zdradzimy Śląska. Kochamy miejsca, jesteśmy miłośnikami miejsc… Podróże to nasz sposób na życie i prawie każdy czas wolny. Za nami w sumie (DOPIERO) jednak czterdzieści kilka miast i dwadzieścia kilka krajów, także w sumie nawet nie jesteśmy w połowie drogi ale marzenie jest proste – podróż dookoła świata lub skromnie – szlakiem Marco Polo. I w dobrej formie razem do końca…"

 

 

 

 

Marcin Wesołowki (www.instagram.com/marcinwesolowski)

Cracovian | Traveler http://www.wesolowski.co

 

Przez większość życia nie myślał o podróżach, bo po co się frustrować niemożnością zrobienia czegoś, co było nieosiągalne? A potem przyszedł rok 2007 i Marcin wyemigrował do Chin. Gdy wrócił do Polski, poczuł, że potrzebuje tego całego nieznanego mu dotąd świata. Mimo tego, że podróżuje sporo, nigdy nie pretendował do miana wielkiego podróżnika. Może być tanio i prosto, może być i z pompą, ale nigdy z biurami podróży. Zawsze niezależnie. 

 

 

 

 

 

Pojechana (www.instagram.com/pojechana)

travel blog http://pojechana.pl

 

Pojechana czyli Aleksandra Świstow. Kobieta wysoce ekspresyjna ruchowo i werbalnie, niepokorny duch, wieczna optymistka i wulkan energii. Nie umie żyć bez ludzi i słońca, nie lubi jeść nożem i widelcem ani zimy w mieście.

 

 

 

 

 

 

Weekendowi (www.instagram.com/weekendowi)

Weekendowi Podróżnicy Podróżujemy. Zwiedzamy. Inspirujemy. http://www.weekendowi.wordpress.com

 

Weekendowi Podróżnicy to Mariusz i Iza – od 2011 roku szczęśliwe małżeństwo. Mieszkają w Warszawie – Iza jest rodowitą warszawianką, On rodowitym „słoikiem” z Płocka (do statusu „leminga” jeszcze sporo mu brakuje). Łączy ich wiele, a najbardziej pasja do podróżowania. A ponieważ obydwoje pracują, nie mają czasu na długie eskapady. Stąd nazwa bloga: Weekendowi Podróżnicy – bo dużą część opisanych tu wycieczek trwa nie dłużej niż przedłużony weekend, czyli 5 dni.

 

 

 

 

 

W krainie tajfunów (www.instagram.com/wkrainietajfunow)

Blog o wschodniej Azji, poznawaniu jej zakątków i o próbach jej zrozumienia. http://wkrainietajfunow.pl

 

Karolina, niepoprawna podróżoholiczka. Odkąd pamięta nosi ją po świecie i wygląda na to, że nie ma zbytnio szans na wyleczenie. Planowanie rodzinnych wakacji, zaczytywanie się w książkach podróżniczych i reportażach, wydawanie wszystkich pieniędzy czy to na dowiadywanie się o innych państwach, czy też na ich zwiedzanie. I chociaż ostatnie instagramowe zdjęcia pochodzą z Amsterdamu, to przewagą są jednak dalekowschodnie klimaty, głównie z Japonii. 

 

 

 

 

 

Fotograf w podróży (www.instagram.com/fotografwpodrozy)

Piotr Trybalski http://Trybalski.com http://FotografwPodrozy.pl

 

Dziennikarz, fotograf, podróżnik. Czuje się dobrze wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego. wierny miejscom, które odwiedza. Współwydawca magazynu podróżników TamTam, organizator Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły, autor serwisu dla podróżujących fotografów www.fotografwpodrozy.pl, w wolnych chwilach organizuje wypady o charakterze ekspedycyjnym w różne zakątki świata.

Oczywiście zapraszamy również do nas (www.instagram.com/monolocopl). Zachęcamy również do tagowania zdjęć #MonolocoPl, najciekawsze zdjęcia podamy dalej. Jeśli przegapiliśmy Twój profil, napisz do nas lub zostaw komentarz poniżej. Całkiem możliwe, że po prostu jeszcze do Ciebie nie trafiliśmy. 


Podziel się
PODOBNE ARTYKUŁY