Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

Redakcja Monoloco Monoloco Cafe  Książka

Co takiego ma w sobie skandynawski styl życia, że tak często i chętnie sięgamy po nordyckie inspiracje? Czy chodzi o charakterystyczne swetry z Wysp Owczych, rozsławione przez serialową detektyw Sarah Lund; praktyczne i jednocześnie przytulne wnętrza; uwielbienie dla mrocznej literatury kryminalnej; podziw dla surowej i dzikiej przyrody; a może o pyszne cynamonowe bułeczki którymi zajada się Erica Falck z powieści Camilli Läckebrg?

 

Książka Nordicana zabierze Was w cudowną podróż po Skandynawii. Niedoścignione wzornictwo, piękne krajobrazy, umiejętność tworzenia ciepłej, domowej atmosfery oraz znani na całym świecie twórcy literaccy i filmowi, to tylko niektóre części skandynawskiej kultury, która dla wielu Polaków stanowi wymarzony wzór do naśladowania.

 

Nordicana to bogato ilustrowany, nowoczesny leksykon, w którym czytelnik znajdzie 100 haseł opisujących najważniejsze skandynawskie ikony: od Zorzy Polarnej, przez klocki Lego aż po Madsa Mikkelsena. Książka podzielona jest na 6 części, w ramach których zostały przedstawione mity, tradycje, natura, design i architektura oraz ikony skandynawskiej kultury.

 

Czytanie Nordicany jest niemal tak samo fascynujące jak podróż po skandynawskich krainach. W najgorszym wypadku można ją uznać za bardzo wciągającą i przyjemną pracę domową, którą warto odrobić przed wspomnianą podróżą, jaką – czego jestem pewien – już niebawem zaczniecie z zapałem planować - pisze we wstępie do książki Barry Forshaw, autor książek poświęconych skandynawskiej kulturze.

 

Książkę poleca również Kasia Rutkowiak - autorka My Full House - jedynego autorskiego bloga o skandynawskim stylu życia i designie w Polsce: Otwierając książkę “Nordicana”, przygotujcie się na piękną skandynawską podróż w czasie i przestrzeni. W jej trakcie ponownie odkryjecie nordyckie mity i kinowe bestsellery ostatnich lat, poznacie fenomen ikon skandynawskiego wzornictwa i (niemalże) poczujecie zapach i smak cynamonowych bułeczek popijanych kawą.

 

“Nordicana” to idealna pozycja dla wszystkich tych, którzy pragną lepiej poznać Skandynawię, ale też dla jej wiernych miłośników, takich jak ja. Za każdym razem kiedy po nią sięgam, odkrywam Skandynawię na nowo - dodaje Kasia Rutkowiak.

 

 

 

 

 

Tytuł: Nordicana. Za co kochamy Skandynawię

Autor: Kajsa Kinsella

Premiera: 23 listopada

Oprawa: twarda

Cena:49,99 zł

Wydawnictwo: Buchmann

 
 
 
 
 
 
 

Podziel się
PODOBNE ARTYKUŁY

Wszystkie smaki Skandynawii

Wszystkie smaki Skandynawii

Książka dla tych, którzy chcą się inspirować skandynawskim stylem życia! Jedz chleb do posiłków, dobrze doprawiaj, korzystaj z produktów lokalnych i sezonowych, a przede wszystkim nie żałuj czasu na gotowani...

Redakcja Monoloco Redakcja Monoloco
21 listopada 2016
Świat na talerzu