Port Cienfuegos

Nazywane Perłą Południa, dzięki swojej wspaniałej zatoce, Cienfuegos jest uważane za architektoniczny klejnot XIX wieku. Jego historyczne centrum, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest żywym przykładem francuskich wpływów na kulturę i zwyczaje w Cienfuegos. Widać je szczególnie wyraźnie w architekturze, gdzie dominują łuki oraz witraże. Miasto zostało założone w 1819 roku przez francuskich osadników. Oryginalna nazwa Fernandina de Jagua miała uhonorować króla Hiszpanii Ferdynanda VII. Porty miasta są skąpane przez Morze Karaibskie i położone w pięknej zatoce. Cienfuegos jest również bogate w pałace, parki, teatry i kościoły. Posiada też promenadę, która rozciąga się prawie do morza i jest codziennym miejscem spotkań dla gości i mieszkańców miasteczka. Kiedyś Cienfuegos był schronieniem dla korsarzy i piratów, dziś jest ważnym kubańskim, turystycznym skarbem.

Odkryj centrum Cienfuegos
Zabytkowe centrum miasta Cienfuegos otoczone jest wspaniałymi francuskimi zabytkami architektonicznymi. W całym kraju nie znajdziesz podobnego miejsca. W 2005 roku zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zacznij od wizyty na Cienfuegos Boulevard i zwróć uwagę na pięknie pomalowane fasady budynków. Spacer po wspaniałym placu Jose Marti to kolejna okazja na spotkanie z interesującymi zabytkami.

Znajdź jedyny w swoim rodzaju Arco de los Trabajadores (Łuk Triumfalny) poświęcony niepodległości Kuby. Spacerując po słonecznych ulicach miasta, nie możesz przegapić pięknego dworu w zachodniej części Parque Marti. To dawny Palacio Ferrer, zaprojektowany przez miejscowego architekta Donato Pablo Carbonell i ukończony w 1918 roku. Wizyta w cudownej katedrze Cienfuegos naprzeciwko Martí Park, pochodzącej z 1869 roku, pozwoli Ci podziwiać oszałamiające francuskie witraże.

Obiektem, którego nie możesz pominąć jest Teatro Tomás Terry. Powstał w 1890 roku i jest doskonale utrzymany. Uważany jest za pomnik narodowy Kuby. Występowały tu gwiazdy takie jak Enrico Caruso, Sarah Bernhardt i Anna Pavlova. Sprawdź, czy podczas pobytu w mieście będą odbywały się w nim występy. Jeśli nie, możesz zwiedzić obiekt w ciągu dnia.

Udaj się na wycieczkę po Lagunie Guanarocka
Przewodnik zabierze Cię na spacer po tutejszych okolicach. Pokaże rośliny wykorzystywane do produkcji marakasów, ciekawe drzewa oraz ptaki. Możesz wspiąć się na bardzo chwiejną wieżę widokową, modląc się, aby twoja stopa nie zsunęła się ze śliskiego szczebla. W odległości krótkiego spaceru od wieży znajduje się mała, drewniana przystań. Stąd możesz wyruszyć na wody zatoki i obserwować czaple oraz pelikany polujące na ryby. Jednak największą atrakcją są flamingi. Możesz podziwiać ich różowe pióra i długie i eleganckie szyje. To miejsce jest niezwykle spokojne. Doskonałe na odpoczynek po trudach zwiedzania.

Na obrzeżach Cienfuegos
Popularne wycieczki z Cienfuegos to przede wszystkim wizyta w Castillo de Jagua, który znajduje się na zachodnim skrzydle wąskiego wejścia do portu. Zbudowany w latach 1738-1745, mały fort usytuowany jest na wzgórzu nad uroczą rybacką wioską Perché. Chociaż fosa jest sucha, nadal wchodzisz do zamku, przekraczając drewniany most zwodzony. Wewnątrz znajduje się kilka ciekawych eksponatów muzealnych. Aby dotrzeć do zamku trzeba skorzystać z promu.

Jardín Botánico Soledad , został założony przez magnata cukrowego USA Edwina Atkinsa w 1904 r. i przejęty przez Uniwersytet Harvarda w 1919 r. Posiada ponad 2000 gatunków roślin i obejmuje obszar liczący około 90 hektarów. Jest to największy i najbardziej rozległy ogród botaniczny na Kubie. Jego tereny są piękne, idealne na spacery. Są doskonałą okazją do obserwacji ptaków.

Autor